6. zraz cyklovozíkov

Po dvoch úspešných zrazoch na Ružinej sme sa rozhodli zorganizovať šiesty zraz opäť na Teplom Vrchu. Trasy na Ružinej už boli pre majiteľov cyklovozíkov „okukané“. Jediný hendikep Teplého Vrchu bola vypustená priehrada z dôvodu rekonštrukcia oddtoku . Účasť 120 osôb bola hádam doposiaľ najväčšia. Mnohé deti, ktoré sa zúčastnili na prvých zrazoch ešte vo vozíku, mali už vlastné bicykle. Trasy boli nové a niektoré aj dosť náročné, ale po návrate do zariadenia Dea Rei, kde sme boli ubytovaní, nikto neľutoval. Už sa všetci tešíme na ďalší, už siedmy zraz.

Prvý deň príchodový bola len krátka trasa okolo vypusteného Teplého Vrchu cez Budikovany A Drienčany.

IMG_3337

IMG_3338 Druhý deň sme navštívili farmu vo Vyšných Valiciach. Detičky sa vyskákali, povozili na koni a na obed nás čakal skvelý guľáš. Poobede sme ešte absolvovali exkurziu v miestnom kravíne. IMG_3353

IMG_3354

IMG_3366Cesta späť bola náročnejšia, lebo sme šli cez les, ktorý bol zdevastovaný víchricou.

Druhý deň sme išli cez Kraskovo a Rimavskú Baňu na salaš v Teriakovciach, kde bol obed a spoločné fotenie. Po obede sme sa vydali späť cez Skálnik a Kraskovo.IMG_3374

IMG_3379

IMG_3385

Tretí deň bola cesta pre cyklovozíky naplánovaná do Rimavskej Soboty cez Padarovce. Celú trasu s nami absolvovala aj redaktorka televízie  JOJ s kameramanom. Natočili peknú reportáž, ktorá blola o niekoľko dní odvysielaná. Na Nižnej Pokoradzi sme sa zoradili, lebo na hlavnej ceste nám policajti zastavili premávku, aby sme s cyklovozíkami mohli bezpečne prejsť.
Zastavili sme sa na námestí, kde sa deti vybláznili pri  fontáne. Potom sme sa spanilou jazdou cez Rimavskú sobotu presunuli do reštaurácie Lamata, kde bol obed. Poobede sme sa presunuli na detské ihrisko na potešenie všetkých detí. Potom už len individuálne na Teplý Vrch.

IMG_3391

IMG_3392

IMG_3398

IMG_3399

IMG_3440

IMG_3401

V nedeľu nás už čakalo len smutné lúčenie a prísľub, že sa o rok zase s cyklovozíkmi stretneme na 7. zraze cyklovozíkov.