Ako si vybrať cyklovozík

V tejto časti našej stránky sa Vám pokúsime poradiť pri výbere toho správneho cyklovozíka pre deti.

Máte možnosť z výberu buď cyklovozíky nemecké, s výborným pomerom ceny a kvality Croozer, alebo luxusné cyklovozíky pre deti  kanadskej produkcie THULE, (predtým Chariot), ktoré sú celohliníkové a odpružené.
THULE  predstavuje absolútnu svetovú špičku vo vozíkoch pre deti. Croozer je cyklovozík,  ktorý bol vyvinutý v spolupráci s firmou THULE v snahe ponúknuť zákazníkom lacnejšiu, ale pritom vysokokvalitnú alternatívu k cyklo vozíkom THULE. Pre svoj vynikajúci pomer ceny a kvality sa po troch rokoch po uvedení na trh stali vozíky pre deti Croozer najpredávanejšími cyklovozíkmi na svete. Ostatné značky cyklovozíkov hrajú len druhé husle. Ak sa teda rozhodnete pre vozík za bicykel  Croozer, musíte oželieť komfort vo forme odpruženia, alebo vstavanej brzdy. Momentálne je v ponuke aj odpružený cyklovozík Croozer. Podrobnejšie porovnanie týchto dvoch značiek nájdete v časti najčastejšie otázky.

Dôležite je aj zamyslieť sa aj nad t ým, načo budete cyklovozík prevažne používať. Ak chceme s vozíkom za bicykel aj behať a korčuľovať, je najvhodnejším riešením cyklovozík THULE CX. V konštrukcii tohoto cyklovozíka je už zakomponovaná kotúčová brzda pôsobiaca na zadné kolesá. Táto brzda je pri korčuľovaní veľmi potrebná. Je totiž obtiažne ubrzdiť seba na korčuliach a aj cyklovozík. U vozíka za bicykel Thule Cougar sa dá brzdový set pôsobiaci na predné koleso dokúpiť ako doplnková výbava.

Ďalej pri výbere zohľadnite, či potrebujete cyklovozík jednomiestny, alebo dvojmiestny.

Porovnanie nemeckých a kanadských vozíkov za bicykel, ako aj porovnanie vozíkov za bicykel THULE  CX a THULE Cougar je v časti najčastejšie otázky

Nákladné vozíky

Croozer Cargo

 Bob Ibex

Pre psov a mačky

 Croozer Dog