6. zraz cyklovozíkov

Po dvoch úspešných zrazoch na Ružinej sme sa rozhodli zorganizovať šiesty zraz opäť na Teplom Vrchu. Trasy na Ružinej už boli pre majiteľov cyklovozíkov „okukané“. Jediný hendikep Teplého Vrchu bola vypustená priehrada z dôvodu rekonštrukcia oddtoku . Účasť 120 osôb bola hádam doposiaľ najväčšia. Mnohé deti, ktoré sa zúčastnili na prvých zrazoch ešte vo vozíku, mali už vlastné bicykle. Trasy boli nové a niektoré aj dosť náročné, ale po návrate do zariadenia Dea Rei, kde sme boli ubytovaní, nikto neľutoval. Už sa všetci tešíme na ďalší, už siedmy zraz.

Prvý deň príchodový bola len krátka trasa okolo vypusteného Teplého Vrchu cez Budikovany A Drienčany.

IMG_3337

IMG_3338 Druhý deň sme navštívili farmu vo Vyšných Valiciach. Detičky sa vyskákali, povozili na koni a na obed nás čakal skvelý guľáš. Poobede sme ešte absolvovali exkurziu v miestnom kravíne. IMG_3353

IMG_3354

IMG_3366Cesta späť bola náročnejšia, lebo sme šli cez les, ktorý bol zdevastovaný víchricou.

Druhý deň sme išli cez Kraskovo a Rimavskú Baňu na salaš v Teriakovciach, kde bol obed a spoločné fotenie. Po obede sme sa vydali späť cez Skálnik a Kraskovo.IMG_3374

IMG_3379

IMG_3385

Tretí deň bola cesta pre cyklovozíky naplánovaná do Rimavskej Soboty cez Padarovce. Celú trasu s nami absolvovala aj redaktorka televízie  JOJ s kameramanom. Natočili peknú reportáž, ktorá blola o niekoľko dní odvysielaná. Na Nižnej Pokoradzi sme sa zoradili, lebo na hlavnej ceste nám policajti zastavili premávku, aby sme s cyklovozíkami mohli bezpečne prejsť.
Zastavili sme sa na námestí, kde sa deti vybláznili pri  fontáne. Potom sme sa spanilou jazdou cez Rimavskú sobotu presunuli do reštaurácie Lamata, kde bol obed. Poobede sme sa presunuli na detské ihrisko na potešenie všetkých detí. Potom už len individuálne na Teplý Vrch.

IMG_3391

IMG_3392

IMG_3398

IMG_3399

IMG_3440

IMG_3401

V nedeľu nás už čakalo len smutné lúčenie a prísľub, že sa o rok zase s cyklovozíkmi stretneme na 7. zraze cyklovozíkov.

Ako to všetko začalo

Začalo sa to narodením nášho prvého vnuka Mária v roku 2002. Nakoľko sme s manželkou takmer denne bicyklovali, nastal problém, či ísť bicyklovať, alebo ísť za vnukom. Raz som si tak listoval v nemeckom časopise Bike, kde som videl fotky cyklovozíka za bicyklom. Bolo rozhodnuté. Nakoľko v tom čase sa cyklovozíky na Slovensku nedali kúpiť, posťahoval som fotky z internetu a pustil som sa do stavby. Kostru som urobil s preglejky, oblúky zo surfistického ráhna, dnu som vložil autosedačku a na celé som ušil poťah zo šušťákoviny. Stavby cyklovozíka mi trvala celú zimu, lebo som postupoval systémom pokus omyl, ušiť a rozpárať. Na jar bol cyklovozík hotový a osem mesačný  Mário začal s nami cestovať.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

V tom roku sme už absolvovali prvú dovolenku v Chorvátsku. Tu sme cyklovozík naozaj ocenili.

MINEN

 

 

V roku 2004 sme kontaktovali firmu 2+2 v Prahe, ktorá bola a stále je výhradným dovozcom cyklovozíkov Croozer a Thule pre východnú Európu. Hneď pri prvom jednaní sme kúpili prvý cyklovozík a začali sme ich dovážať na Slovensko. Mária sme už vozili v Croozeri a pre ďalšieho vnuka sme už obstarali cyklovozík THULE CX 1.Poledník, Šumava

Skúsenosti zákazníkov

V tejto sekcii uverejňujeme skúsenosti zákazníkov zákazníkov s používaním cyklovozíkov. Radi uverejníme aj Váš príbeh a Vaše fotky.

Vozík je záležitosť o ktorej ani netušíte pokým sa vám narodí dieťa. V roku 2008 neboli ešte zďaleka tak rozšírené ako dnes, no napriek tomu mi kolega požičal takmer nepoužitý croozer. Po prvom prevezení za bicyklom na bratislavskej hrádzi nám bolo jasné, že vozík je cesta k slobode špeciálne pre športovo založených rodičov z ktorých ani jeden neobsedí doma, či cez víkend v meste. V tom období sa blížila zima a tak som hneď začal zisťovať, ako by sa dalo s vozíkom aj bežkovať. Na prekvapenie som zistil, že je to možné aj s chariotom aj s croozerom. Ďalšie možnosti ako korčulovanie kde si z kopca pribrzdíte bubnovými brzdami, behanie, či nadstaviteľné odpruženie na jazdu v teréne len utvrdili nevyhnutnosť naplnenia tejto potreby a posunuli body pri rozhodovaní k chariotu CX. Ešte dnes si pamätám ako som si išiel pre prvý vozík priamo k pánovi Belánovi domov, lebo inde jednoducho nebol. No a druhý deň na to, asi týždeň pred Vianocami 2008 sme sa s naším malým, vtedy 4-mesačným synom preháňali po zasneženej Skalke pri Kremnici. Treba uznať, že chariot cx1 nie je najlacnejší vozík v ponuke, ale napriek tomu ma jeho prepracovanosť do posledného detailu, bezpečnosť a sladký spánok nášho syna pri dlhých výletoch veľmi rýchlo presvedčili o tom, že to bola jedna z najlepších investícií. Tento vozík výrazne predstihol naše očakávania a stal sa nevyhnutnou súčasťou naších víkendov a dovoleniek. Dvojhodinový spoločný výlet a víkend na horách sa nedá porovnať s kočíkovaním v meste. Po narodení druhého syna sme počkali len tri mesiace a dokúpili sme si dobre známy chariot cx, ale tento raz double.

Peter Pokojný, Bratislava

Náhradný diel dnes prišiel, ďakujeme Vám ešte raz, veľmi ste nám pomohli, sme veľmi spokojní a budeme váš obchod určite všetkým odporúčať!

K. Staudtová

Od rodiny Sojkovcov z Bratislavy
Na  výstave v Inchebe predminulý víkend sme od Vás kúpili cyklovozík Croozer Kid 1. Chceme Vám takto ešte raz veľmi pekne poďakovať za Vašu ústretovosť a ochotný prístup, čím ste nám pomohli v rozhodnutí kúpiť vozík. Urobili sme už aj prvé jatné kilometre (boli sme už aj na konci sveta – viď foto) a sme nadšení a veľmi spokojní.
Cyklovozík nám dáva voľnosť, nemusíme čakať, kým sa malý doma vyspí, môžeme sa vybrať von hocikedy a na dlhší čas (nie ako naši známi s cyklosedačkou:-)  ). Ľudia nás zastavujú a pýtajú sa, takže im vieme tento cyklovozík a Vašu stránku jednoznačne doporučiť.
Prajeme Vam veľa rovnako spokojných klientov.
S pozdravom rodina Sojková

____________________________________________________________________________________________________

Nathalie Serpa (zahraničie)

Naša rodina by už bez cyklovozíka Chariot Cougar nemohla žiť…Jazdí s nami všade…ľahko sa skladá a ukladá do auta a je neuveritelne ľahký. Keď si ho zapojím za bicykel, cyklovozík ani nepostrehnem. Za vozík Chariot  (Thule) vám preto ďakujem.

_____________________________________________________________________________________________________

Erin Capps (zahraničie)

Cyklovozík Chariot CX 1 sme si kúpili, keď sa nám narodilo prvé dieťa. Potom, čo sme cyklovozík používali jede a pol roka takmer denne, nebolo po narodení druhého dieťaťa pochýb o tom, že budeme potrebovať Cyklovozík Chariot CX 2. Spoľahlivý, dobre konštruovaný, pohodlný, príťažlivo vypadajúci…to všetko sú dôvody, prečo máme náš cyklovozík Chariot naozaj radi.

 

 

Výstava Cykloshow Bratislava 15.-18. 3. 2012

V čase od 15.3. do 18.3. 2012 sme sa zúčastnili výstavy Cykloshow v bratislavskej Inchebe. Zastúpenie bicyklov bolo minimálne, no cyklovozíky vzbudzovali tradične primeraný záujem.

Pre detské bicykle

Príslušenstvo k detským bicyklom

Bezpečnostná zástavka k detskému bicyklu:

  • zaistí viditeľnosť a tým bezpečnosť malého cyklistu
  • zväčšuje optickú výšku idúceho bicykla, ktorý potom budí v dopravnej prevádzke väčší rešpekt
  • urobí vášmu dieťaťu radosť a zároveň ho ochrání
  • ľahko zložíte a odnesiete v taške

Montáž zástavky je veľmi jednoduchá: stačí upevniť držadlo sťažňa pod ľavú maticu, alebo rýchloupínák zadného kolesa. Potom už len spojíte obidva diely tyče a tú potom zasuniete do držiaka.