Prečo si kúpiť vozík

Lebo Vám dá krídla

Iste poznáte situáciu, keď by ste za krásneho počasia mali chuť vyraziť na cyklotúru,  ale je vám ľúto manželky, ktorá je s dieťaťom na materskej a nechcete ju nechať doma samú. Manželky zase  gúglia o najnovšej diéte alebo smutne pozerajú cez okno a hladkajú myšlienku – to sa nedá. Ale dá, dieťa nie je choroba.  Riešenie je po ruke. Zoberte cyklovozík, naložte dieťa a spolu s celou rodinou môžete vyraziť.  Cyklovozík má výhodu, že v ňom môžete voziť deti od útleho veku.  Na zrazoch cyklovozíkov, ktorých sa zúčastňujeme a aj sami organizujeme, stretávame rodičov so sedem týždňovými bábätkami,  s ktorými rodičia
bežne robia túry okolo 60 km.  Dieťa má v cyklovozíku maximálny komfort a pohodu a to i za nepriaznivého počasia, keď je chránené pred dažďom, vetrom aj slnkom. Vo vozíku má svoj priestor, kde sa môže hrať a staršie deti sa sami obslúžia, keď sú smädné, alebo hladné. Keď ich premôže spánok, môžu si vo vozíku zdriemnuť.  Cyklovozík Chariot THULE Chinook má ako jediný ležiacu polohu.
Cyklovozík je ideálnym spoločníkom aj na dovolenkách. Cez deň môžete podnikať cyklotúry a večer prerobíte cyklovozík na elegantný športový kočík a môžete sa prechádzať po prímorskej kolonáde.
Väčšina cyklovozíkov je vybavená kotúčovou alebo bubnovou brzdou, čo zásadne uľahčuje pohyb v strmom teréne alebo na korčuliach. Čo všetko vám teda cyklovozík ponúka?

Lebo vozík má veľký rozsah nasadenia

Cyklovozík má výhodu, že v ňom môžete voziť deti od útleho veku. S prídavnou vložkou – miminkovníkom (tento výraz vymyslela jedna česká maminka a okamžite zdomácnel), môžete voziť bábätká už od útleho veku cca 2 mesiace.

Na druhej strane je vozík dostatočne veľký a je ho možné používať až do 5 rokov veku dieťaťa. My sme nášho vnuka vozili v čase, keď už mal 5,5 roka.

Lebo dieťa má v cyklovozíku maximálny komfort a pohodu
neporovnateľnú s cyklosedačkou a to i za nepriaznivého počasia, keď je chránené pred dažďom, vetrom aj slnkom. Vo vozíku má svoj priestor, kde sa môže hrať a staršie deti sa sami obslúžia, keď sú smädné, alebo hladné. Keď ich premôže spánok, môžu si vo vozíku zdriemnuť. Cyklovozík je ideálnym spoločníkom aj na dovolenkách. Cez deň môžete podnikať cyklotúry a večer za pár sekúnd prerobíte cyklovozík na elegantný športový kočík a môžete vyraziť na prechádzku.

Lebo cyklovozík je bezpečný

Toto je asi najsilnejší argument. Cylovozík je nesporne najbezpečnejší spôsob prepravy dieťaťa pri športe, pričom bezpečnosť v porovnaní s cyklosedačkou je priepastná. Predstavte si čo sa stane, keď s dieťaťom uloženým vysoko v cyklosedačke spadnete. Dieťa spadne z výšky 1,5 metra rovno na hlavu. Pritom, keď spadnete s cyklovozíkom, tento ostane na kolesách dieťa sa pravdepodobne ani neprebudí. Cyklovozík je vďaka nízko položenému ťažisku tak stabilný, že ho za normálnych okolností nie je možné prevrátiť. Ak by za extrémnej situácie (prudký náraz na obrubník) k prevrátieniu došlo, cyklovozík je konštruovaný tak, že pri prevrátení nedôjde ku kontaktu hlavy dieťaťa s vozovkou. Viac o bezpečnost nájdedte v časti bezpečnosť

Lebo cyklovozík môžete používať celý rok
Ďalšou výhodou cyklovozíka je, že s použitím rôznych prídavný setov ho môžete použiť nielen na bicyklovanie, korčulovanie behanie, ale aj na turistiku a lyžovanie. A to buť na bežkovanie, alebo na šliapanie na pásoch. S joggingovým setom sa dá dobre chodiť po snehu.

Transport
Pokiaľ sa chcete s vozíkom premiestňovať na dlhšie vzdialenosti, musíte ho logicky dať do auta. Aj na toto výrobcovia mysleli.  Všetky vozíkov sa dajú pohodlne poskladať a zmestia sa do ktoréhokoľvek combi.  Rozložený vozík preveziete skôr v rodinnom aute.

Pre informácie o cenách a dostupnosti prejdite na náš e-shop www.beldi.sk